מרפק גולף
25 ביוני 2013
אצבע הדק
25 ביוני 2013

כאבי ופציעות כף יד

כאבי כף יד

כף היד היא אחד האברים החשובים ביותר בגופנו וכמו כן גם אחד מהמפרקים המורכבים אם לא המורכב ביותר שיש בגופנו. מעשה, כף היד ושורש כף היד מורכבים מעשרות עצמות קטנות ומעשרות מפרקים בניהן אשר מרכיבים כולן את כף היד. שורש כף היד מורכבת מ-8 עצמות קטנות אשר נקראות העצמות הקרפליות ומשתי עצמות הזרוע.

המפרק מורכב גם מקפסולה מפרקית ומרצועות קטנות שמחברות עצמות שונות בתוך שורש כף היד. כף היד מסוגלת לנוע בכיפוף , יישור, הנעה לצדדים וסיבוב פנימי וחיצוני. האצבעות גם הן מורכבות מארבע עצמות ארוכות כל אחת (חוץ מהאגודל שמורכבת משלוש) והן מסוגלות לנוע בכיפוף, יישור וגם סיבוב פנימי וחיצוני (תנועה שניתן לבצע פאסיבית). מפרק האגודל הוא מפרק מיוחד אשר מסוגל לנוע לכל הכיוונים וגם בצורה סיבובית לשני הכיוונים. שורש כף היד נוטה להיפגע בייחוד בנפילות משום שהאינסטינקט הראשוני בעת הנפילה הוא להושיט את היד לכיוון הנפילה. כאשר כל משקל גופנו בעת נופל על כף היד ישנה טראומה גדולה לאזור המפרק ולכף היד עצמה ונזקים רבים ומגוונים נוצרים.

לסיכום, היד וכף היד הן אברים שאנו נעזרים בהם יום יום ולכן, כאשר ישנה פגיעה ביכולת להשתמש בהן ישנה פגיעה קשה בתפקוד שלנו בחיי היום יום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *